مقایسه تعداد شاغلین به تفکیک فعالیت های عمده اقتصادی -بهار 1399 -بهار 1400

در این گزارش سعی شده است با بررسی تغییرات تعداد شاغلین در بهار سال 1400 نسبت به بهار سال 1399 ، به تفکیک فعالیتهای اقتصادی منتخب، تصویری از تاثیر شیوع بیماری کرونا در بهار 1400 ارائه شود.
تعداد شاغلین، نیروی کار، فعالیت های عمده اقتصادی

معمولا بازار کار هر کشور از ابعاد مختلف توسط تحلیلگران آمارهای بازار کار مورد بررسی و رصد قرار میگیرد که در این بین تحلیل شاخصهایی مانند نرخ بیکاری، نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال از عمومیت و اهمیت بیشتری برخوردار است. علاوه بر اینها تحلیل روند تعداد شاغلین از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا علاوه بر ارائه تصویری از حاصل فعالیت های اشتغالزایی، بخشی کلیدی از دلایل نوسانات و تغییرات سایر شاخص ها را نیز تبیین می کند.

 مرکز آمار و اطلاعات راهبردی بر اساس نتایج آمارگیری از نیروی کار مرکز آمار ایران در بهار سال های 1399 و 1400 است اقدام به تهیه گزارشی تحت عنوان " مقایسه تعداد شاغلین به تفکیک فعالیت های عمده اقتصادی -بهار 1399 -بهار 1400"  نموده و سعی شده است با بررسی تغییرات تعداد شاغلین در بهار سال 1400 نسبت به بهار سال 1399 ، به تفکیک فعالیتهای اقتصادی منتخب که نسبت به سایر فعالیتها از تعداد شاغلین بیشتری برخوردار هستند، تصویری از تاثیر شیوع بیماری کرونا در کشور در بهار 1400 ارائه شود.

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۵۶
کد خبر : ۲۴۴,۶۶۵
کلیدواژه ها: تعداد شاغلین، نیروی کار، فعالیت های عمده اقتصادی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید